ישוב קהילתי "בני יהודה" בגולן הדפס שלח לחבר

בני יהודה הוא ישוב קהילתי בדרום רמת הגולן,  מערבית  לאליעד וצפונית-מזרחית לעיו גב. הוא שוכן בגובה של 345 מטרים מעל פני הים, על המדרון הפונה לכנרת, במרחק של כ-4 קילומטרים מחופה המזרחי (גובה היישוב מעל פני הכנרת - 550 מטרים, שגובהה הוא 215 מ' מתחת לפני הים).

היישוב קרוי על שמה של מושבה קטנה בשם בני יהודה שהתקיימה בין השנים 1886 ל1920 לא הרחק ממנו, בכפר ביר א-שקום.


הוא הוקם ב 1972 כמרכז אזורי המספק שירותים בסיסיים למושבים ולקיבוצים באזור. בסמוך לו נבנה האזור תעשיה ובו מפעלי מזון וקוסמטיקה, בית בד ומפעל של התעשיה האוירית לייצור כיסאות למטוסים
, שבתחילת דרכו של היישוב פרנס חלק ניכר מתושביו.

ביישוב בית ספר אזורי, קניון, מרפאות [מכבי וכללית], מד"א, מכבי אש, משטרה קהילתית, בריכה, מתנ"ס חוגים, ומגוון פארקים. ביישוב פועלת תנועת הנוער "בני המושבים".

על פי נתוני הלמ"ס 2011 מספר התושבים ביישוב עומד על כ-1580 תושבים.
300 המשפחות המתגוררות בו, נהנות מאיכות חיים וממערכת השירותים הקהילתיים בכל תחומי החיים. בקרבת הישוב נבנה אזור תעשייה מודרני המשכיר שטחים לעסקים. התכניות לעתיד מתמקדות בהרחבת הישוב עד ל - 600 משפחות.

חינוך ותרבות פנאי


בבני יהודה מעון לגלאי 3-0 , שני גני ילדים, צהרון. ילדי בית ספר יסודי לומדים בבית הספר האזורי החדש של ישובי דרום הגולן בבני-יהודה.

תלמידי התיכון לומדים ב"נופי גולן" בקצרין (חצי שעה נסיעה) או בביה"ס הדמוקרטי באליעד (5 דקות נסיעה). ההסעות מאורגנות ע"י המועצה האזורית גולן.

לנוער - פעילות ענפה עם רכז נוער. לספורטאים - עמותת הספורט בבני יהודה מרכזת את הספורט הייצוגי בגולן, הכולל 350 ילדים ובוגרים מכל האזור. לכולם - פעילויות תרבות בחגים ואירועים שונים המאורגנים הן באופן עצמאי והן בתאום עם מתנ"ס הגולן.


איכות חיים

בבני יהודה עומדים לרשותכם שירותי בריאות, בנק, בית כנסת, בריכת שחייה מקורה, אולם ספורט, אולם תרבות ומתנ"ס אזורי. השלוחה של מתנ"ס הגולן בבני יהודה מפעילה את חיי התרבות באולם הספורט, אולם מופעים, מועדון גיל הזהב, אולם לתערוכות, ספריה אזורית, בריכת שחייה ומגרשי ספורט. במקביל, יש רכזת תרבות וקהילה של הישוב, שמפעילה את המועדון במגוון תכנים תרבותיים.

בבני-יהודה קניון מרכזי "נוף גולן" שמשמש את תושבי היישוב והאזור ומהווה מרכז מסחרי ואתר בילוי ותיירות מרכזי באזור.

(ט.ל.ח)
Share |

 
כל הזכויות שמורות NadlanPrime 2011
בניית אתרים תזמון